3/25/2012

Jem a nie mogę przytyć... ;( dlaczego? (www.dieta4u.pl)

Czasami 1+1 niestety nie wychodzi 2...


Tak jak w przypadku odchudzania, ważny jest ujemny bilans energetyczny, tak w przypadku chęci przybrania na wadze bilans energetyczny musi być dodatni.
Nie jest prawdą to, że jeśli chcemy przytyć możemy jeść co tylko chcemy. Dieta powinna być różnorodna, zbilansowana i oparta na wartościowych produktach spożywczych.Należy jeść 5 małych posiłków w ciągu dnia, gdyż tylko wtedy następuje zwiększone odkładanie białka w organizmie i można budować nową masę mięśniową, bo chyba nie zależy nikomu na budowaniu rozbudowanej tkanki tłuszczowej.
Jeśli nasza przemiana materii działa bardzo dobrze, to przytycie nie będzie łatwe. Jednak należy bliżej przyjrzeć się diecie i sprawdzić, czy nie ma w niej miejsca na tzw. stymulatory metabolizmu: używki, takie jak nikotyna czy kofeina. Również codzienny stres nie pomaga podczas prób zmiany masy ciała.

Weronika Weremko-Oszuścik, www.dieta4u.pl 

Zobacz również: 

3 komentarze :

 1. Anonimowy26/3/12 10:08

  Cale zycie prpbuje ptrzytyc, po 20stce zaczelo sie troche odkladac, ale tylko wtedy jesli jem regularnie. Ciezko rosnie, bo trzeba przez miesiac jesc i jesc, zby kilo przybylo, ale można przytyc. I po sobie wiew, ze jedzenie niezdrowe , slodkie i tluste wcale nie jest najlepsze. Przyjdzie nam tu i ówdzie ale raczej tluszczu i w jednym miejscu a nie na calym ciele :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy17/6/12 10:06

  mi idzie w górne części ciała...

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy27/4/15 21:22

  Dla osób, które maja problemy z przybraniem masy - masy mięśniowej polecam suplement somatodrol. To coś w rodzaju legalnych sterydów - działanie jest bardzo skuteczne, ale nie ma żadnych skutków ubocznych. Jego działanie to zwiększenie poziom testosteronu nawet o 30% i poziomu chormonu wzrostu nawet o 28%, więcej informacji na stronie somatodrol.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz.