8/11/2012

skład musli - czyli ile w płatkach zbożowych z rodzynkami i orzechami jest orzechów.

Ostatnio zauważam, że skład musli składa się z coraz mniejszej ilości dodatków np. orzechów.
(Uwaga ta oczywiście nie dotyczy opakowań, tam proporcje są zazwyczaj odwrotne). Musli na których, opakowaniu jest duża ilość orzechów zawierają ich zaledwie 4 %, a rodzynki (całe szczęście) to 16 % składu.Może warto jednak samemu sobie robić musli?

4 komentarze :

 1. Najczęściej musli tropikalne, egzotyczne itp. ma w sobie większość rodzynek, a suszone banany, wiórki kokosa czy figi to zaledwie ułamek i tak nieznacznej ilości suszonych owoców. Wniosek jest prosty: albo wykosztować się na porządne musli, albo robić samemu. Ja wybieram to drugie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio zaopatrzyłam się w musli LO firmy Sante i tam rzeczywiście są owoce suszone, nie ma za to cukru, a skład jest porażająco krótki. Jednak rzeczywiście, najlepiej robić musli samemu, przynajmniej nie będzie zawierać śladowych ilości bakalii;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11/8/12 15:35

  jak dobrze, że nie jestem uczulona ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie najbardziej przeraża to że cukier jest na miejscach 1-3 w zależności od firmy (najlepsze są płatki fit, też cukier albo inny wstrętny słodzik na podium). Też ostatnio kupiłam to niby naturalne musli, zbankrutowałam na nim, a owoców (poza rodzynkami) trzeba szukać z lupą, choć w składzie są np. jabłka, no bez przesady, że cena jabłek jest taka dramatyczna max wejdzie do paczki ćwiartka, a jest nie wiem czy pół plasterka... Więc zdecydowanie własnoręczne!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz.