11/16/2012

„Wymarzony Prezent” dla dzieci z Domów Dziecka

Idą święta, polecamy akcję "Wymarzony Prezent"

W tym roku poprosiłyśmy o przygotowanie list wymarzonych prezentów dzieci z Domów Dziecka w: Kozienicach, Białowieży, Puławach i w Ornecie na Warmii, także ze świetlicy terapeutycznej w Lidzbarku Warmińskim, ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Borowej Górze oraz wieloletniej rodziny z wsi Stare Kostry. Razem na naszej liście znajdziecie ponad 150 wychowanków z ww. placówek, w różnym wieku.

Jak co roku dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja, z których informacje nt. ich wymarzonych prezentów zamieściliśmy na stronie www, w zakładce Prezenty (pierwsza od lewej w górnym pasku nawigacji): http://mikolaj.4-o-clock.pl/index.php/prezenty. Czasami są to konkretne rzeczy, czasami informacje czym dziecko się interesuje. Potrzeby i marzenia są bardzo różne. Starsze dzieci proszą o telefon, mp3, aparat fotograficzny, czy też modne ubranie. Dla nich pokazanie rówieśnikom, że są jak inne dzieciaki, które mają kochających rodziców, jest niezwykle ważne.

Każde z dzieci podawało zazwyczaj kilka prezentów do wyboru. Nie chodzi jednak o to, aby kupić je wszystkie, ale jeden z listy wymarzonych. Pamiętajmy, że dzieci rozpakowują swoje prezenty na wspólnej sali i porównują co dostały. Zadbajmy o to, aby dobrze się czuły ze swoim prezentem, one i ich koledzy/koleżanki. Niektóre z prezentów mogą okazać się kosztowne, ale może na ich zakup zbierze się kilka osób, które wspólnie spełnią marzenie dziecka.

Wchodząc na stronę internetową Akcji: http://mikolaj.4-o-clock.pl/, następnie na zakładkę „Prezenty”, znajdziecie Państwo listę ponad 150 dzieci i ich wymarzonych prezentów. Przy liście prezentów widnieją oznaczenia:

"Rezerwuj” – oznacza, że prezent jest wolny;
„Usuń rezerwację” – że prezent został już wybrany do kupienia przez innego „Mikołaja”;
"Kupiony" - że prezent został dostarczony do Agencji PR Publink - naszego punktu zbierania Wymarzonych Prezentów.

Świątecznie zapakowane i oznaczone prezenty (imię dziecka, jego wiek i miasto, w którym mieści się placówka) zbieramy dla Puław, Białowieży, Kozienic i Borowej Wsi - do 4 grudnia włącznie; dla Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Stare Kostry - do 11 grudnia włącznie. Te daty są niestety nieprzekraczalne, ponieważ na kolejny dzień mamy już umówione transporty dużych samochodów do tych placówek.

Prezenty są zbierane w biurze Agencji PUBLINK, przy ul. Narbutta 46/48 lok. 51 (domofon) na Mokotowie (Metro: Pole Mokotowskie), od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00. Osobą koordynującą akcję na miejscu jest Anita Zdrojewska (tel. 22 849 17 71).

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Dziękujemy za komentarz.