10/07/2013

Tykocin oczami głodzika

Tykocin oczami głodzika.

278 kilometrów od Świdnika,182 kilometry od Łukowa, 268 kilometrów od Lublina, 176 kilometrów od Warszawy, 1467 kilometrów od Brukseli, 300 kilometrów od Wilna ...znajduje się urokliwa miejscowość, która uzyskała prawa miejskie w 1425 roku. Położona jest na malowniczych terenach Kotliny Biebrzańskiej nad Narwią.

W samym mieście można podziwiać barokowy Kościół Świętej Trójcy oraz zespół klasztorny, barokową Wielką Synagogę z 1642 roku (obecnie muzeum - warto również przejść do wystawy archeologicznej), dom talmudyczny (obecnie muzeum i restauracją, w której warto zatrzymać się na małe i większe co nieco), Duży Rynek, Alumnat Wojskowy, piękne zabytkowe domy i wiele innych miejsc.

Nie zapominając oczywiście o pływaniu statkiem po rzece (10 złotych za osobę - informacja w kiosku naprzeciwko Alumnatu). Podczas pobytu w tym mieście zachwycicie się zapewne (oprócz zabytków) wszechogarniającym spokojem, życzliwością mieszkańców, dbaniem o czystość i estetykę, bardzo rozsądnymi cenami w sklepach i części z restauracji. Nie zapomnijcie spróbować wielokulturowej kuchni i domowych nalewek.

Jeżeli chodząc po Tykocinie wydaje Wam się, że już widzieliście pewne miejsca, to polecamy obejrzenie komedii z serii "U Pana Boga...".


Kościół Świętej Trójcy - Tykocin


Wielka Synagoga - Tykocin

Wielka Synagoga - Tykocin

ehhh, chce się tam być  - Tykocin

Warto wybrać się na spacer wzdłuż Narwi - Tykocin

2 komentarze :

Dziękujemy za komentarz.