![]() |
Żywiec - park, zamek oraz rzeźba przedstawiająca księżnę Marię Krystynę Habsburg - jej przodkowie założyli słynny browar. |
Bez żadnych wątpliwości - Żywiec ma bogata historie. Ziemia żywiecka, we władaniu Komorowskich - przodków Bronisława czy tez Habsburgów, którzy założyli słynny browar, budowała przez wieki swoją indywidualność. W zamku przez ostatnie dziesięć lat mieszkała księżna Maria Krystyna Habsburg, która wróciła do miasta po kilkudziesięciu latach mieszkania w Szwajcarii. Jej bardzo ciekawą historię można przeczytać tutaj.
![]() |
Muzeum Browaru w Żywcu - jedne z najbardziej interaktywnych w Polsce. Na koniec zwiedzania można skosztować produkowanego tutaj trunku. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca - należy być na czas. |
Podumać nad losami Hasburgów można w kawiarni wiedeńskiej Dekaffe znajdującej się w dawnych stajniach na terenie parku. Nie ma tam dań kuchni regionalnej ani książecej (polsko-szwedzkiej), królują za to kawy i desery. Dania główne są ogromne, spokojnie zaspokoją głód dwóch głodzików. Pozdrowienia dla sympatycznego wlasciciela! :)
![]() |
Murale - to tylko część żywieckiej kolekcji (zobacz Wrocław, Brukselę, Świdnik) |
Wyjątkowo pomocne są również panie z informacji turystycznej. Każdy przyjezdny poczuje się w Żywcu jak u siebie w domu. Może rację ma pan Staszek (żywiecki taksówkarz, tel. 504-050-551), który przekazując mi swoja wizytówkę uznał, ze niedługo i tak do Żywca wrócę? :)
Rewelacyjny post, ja chce do Żywca!
OdpowiedzUsuńTo kiedy jedziemy? ;)
OdpowiedzUsuńGłodzikowy wypad majowy?
OdpowiedzUsuń