2/08/2016

Zachęta wystawa sztuki nowoczesnej.

Warto wybrać się na wystawę, która otwiera umysł, daje wiedzę i zaskakuje na każdym kroku. Szczególnie polecamy sztukę nowoczesną, która jest uważana za nierozłączny i praktyczny element naszej codzienności. Sztuka nowoczesna to często zbiór składników mało oczywistych, ale tylko z pozoru. Tuż pod skórką oczywistości tkwi; szok, osłupienie, zdziwienie i zdumienie.

Sztuka nowoczesna, widzisz co chcesz.

Nazwali siebie artystami i wywrócili dom do góry nogami.


Co robi artysta według...

W styczniu w Narodowej Galerii Sztuki Zachęcie mieliśmy przyjemność obejrzeć wystawę „Sztuka w naszym wieku”. Mieliśmy do dyspozycji kilka sal wystawowych. Zaczęliśmy od ogólnych rozważań o statusie sztuki, poprzez przegląd różnorodnych sposobów interpretacji dzieł artystów w końcu poznaliśmy sztukę jako źródło inspiracji do aktywnego działania w życiu codziennym.

Nieoczywiste połączenia


Często można spotkać się ze stwierdzeniem-sztuka jest hermetyczna. Kuratorzy wystawy, obalają to stwierdzenie. „Artyści są takimi samymi ludźmi jak wszyscy inni- żyją w określonym czasie, w otoczeniu zwykłych przedmiotów, muzyki, zmagają się z problemami życia codziennego”.


High life.


Meble i przedmioty osobiste kreują naszą codzienność. Wyznaczają przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Nieoczekiwane połączenia tworzą zaskakujący efekt.Widzisz co chcesz.


Kiedy wybierzemy się razem do muzeum ?


Zobacz inne wpisy głodzika:Sprawdź nasz INSTAgram i faceBOOKBrak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Dziękujemy za komentarz.