2/19/2017

miejsca: Katowice, tam gdzie kłamstwo łączy się z Synergią



CZY WIEDZIELIŚCIE, ŻE W KATOWICACH ZNAJDUJE SIĘ KINO STUDYJNE, GDZIE PODCZAS JEDNEJ Z PREMIER FILMOWYCH ZNANY REŻYSER WJECHAŁ DO BUDYNKU NA KONIU, INNYM RAZEM WIDZOWIE WCHODZĄC NA SALĘ MUSIELI PRZEJŚĆ PRZEZ OGROMNE ŁÓŻKO, A PRZED OSTATNIĄ PREMIERĄ KAŻDY MÓGŁ SIĘ POCZĘSTOWAĆ KAWAŁKIEM PIZZY ?

Kawiarnia Synergia



Kino Światowid mieści się przy ul. 3 maja 7 w Katowicach (ścisłe centrum). Kino powstało w latach 40-tych XX wieku. Światowid należy do Europa Cinemas,  Sieci Kin Studyjnych (w Katowicach są 3: Światowid, Kosmos i Rialto). W większej Sali kinowej znajduje się projektor cyfrowy 4K! Kino oferuje liczne programy rabatowe takie jak: Tanie poniedziałki, Cześć jest nas sześć oraz Bilet z Kaśką. Dodatkowo znam cały regulamin kina… Dlaczego ? Otóż na chwilę przed premierą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, postanowiłam ze znajomymi wziąć udział w quzie, pytania dotyczyły działalności kina. Uzbrojone w wiedzę ruszyłyśmy na podbój głównej nagrody, w półgodziny przeanalizowałyśmy wszystkie dostępne w Internecie informacje na temat kina. Ostatecznie Lusi (rodowita żorzanka) zdobyła, zaproszenie do restauracji Barcelona.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to przewrotny film, który przypomina, że pozorna zwykła kolacja ze znajomymi może zamienić się w spektakl ujawniania wzajemnych kłamstw i rozdrapywania starych ran. Pamiętajmy, że mamy trzy życia: zawodowe, prywatne i sekretne. Z tego ostatniego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.


W Barcelonie przy ul. Wawelskiej 1, warto spróbować ZUPĘ RYBNĄ- zupa z łososia podawana z Mulami i warzywami. Dodatkowo na deser CREMA CATALANA, krem kataloński- zrobiony na bazie żółtek, mleka, cukru, cytryny.
CREMA CATALANA tylko w Barcelonie

Na kawę warto skoczyć do Coffee Synergia dobre miejsce, znajduje się przy Andrzeja 29/2 (na rogu, obok dworca centralnego) osobiście przypomina mi kawiarnię No sugar z Wilna. W Synergii dobra kawa najlepiej smakuje bez cukru. Znawcy, mogą spróbować kawy parzonej inaczej, to znaczy przygotowanej przy użyciu np. Chemexa, Aeropressa. Obsługa kawiarni jest bardzo miła, serdecznie dziękujemy za arcyciekawy wykład na temat sposobów parzenia kawyJ.

Kawiarnia Synergia to miejsce z klimatem

Wegetarianie też znajdą swoje miejsce w Katowicach, Złoty osioł- gdzie wilk jest syty i owca cała. Znajdziemy tam duży wybór pysznego jedzenia, dania są podgrzewane w piecu elektrycznym- mikrofalówkom mówią stanowcze nie! Do wyboru są gulasze, makarony, lazanie, naleśniki, placki, tarty, zapiekanki. Szczególnie polecam TORT NALEŚNIKOWY-szpinak, twarożek, masło orzechowe oraz TARTĘ- z gorgonzolą i rukolą.

Złoty osioł wie jak dobrze przygotować TARTĘ  z gorgonzolą i rukolą

A MOŻE:


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Dziękujemy za komentarz.