6/12/2017

Witaj królowo! Pyry z gzikiem podano.

Jedna uwaga zawsze, ale to zawsze przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji miejsca noclegowego, sprawdź gdzie znajduje się ono na mapie. Stare miasto w Poznaniu jest znaczenie oddalone od "starówki", ścisłego centrum miasta i nie ma nic wspólnego z pięknymi kamieniczkami, Ratuszem z koziołkami... No cóż, nasza weekendowa podróż do Poznania zaczęła się ciekawie :)

Tak witają w Poznaniu.

ZJEDZ
Pyry z gzikiem.
Miejsc było wiele, bardziej lub mniej trafionych, ale na uwagę zasługuje Pyra bar z najbardziej klasycznym daniem, pyrami z gzikiem. Niby samo danie jest proste, składa się z odpowiednio przyprawionego sera twarogowego oraz ziemniaków w mundurkach. Jednak tylko w Poznaniu to połączenie jest doskonałe. A może do zasługa wielkopolskich ziemniaków ?

A na ciastko do Gołębnika :)

NAPIJ SIĘ
Piękna aranżacja wnętrza.
Na kawę zajrzyj do "Un Pot" Cafe & Lunch. Niewielka przestrzeń zaaranżowana w zaskakujący sposób np. zamiast bukietu kwiatów w wazonie znajdziecie pęczek świeżej kolendry lub pietruszki.

ZOBACZ
Gdzieś we wszechświecie.
Poświęć około 1,5h na wizytę w Brama Poznania- centrum interpretacji dziedzictwa. To interaktywne miejsce, gdzie cofniesz się w czasie, aby poznać dzieje regionu oraz początki państwa Polskiego. Nie zapomnij zajrzeć na ostatnie piętro-> piękna panorama miasta gwarantowana :)

POSŁUCHAJ
Część artystyczna KontenerArt.
Wieczorem wybierz się do KontenerArt. Czyli kontenery and Wartą, kilkaset metrów od starówki. To przestrzeń: muzyczno, artystyczno, wypoczynkowa. Najnowsze wydarzenia najdziesz na link .

ZAINSPIRUJ SIĘ
W ramach inspiracji wybierz się do Palmiarni, bo banana mądrości. Każdy zna kogoś komu się przyda.
Jestem ogromną fanką industrialnych przestrzeni (np. Hala Koszyki-Warszawa, Fish market- Hamburg, Time Out Market- Lisbona). Bardzo popieram wykorzystywanie, pofabrycznych miejsc lub stojących i z pozoru straszących hal w które ktoś tchną nowe życie. Nocny Targ Towarzyski znajduje się na Łazarzu, kilka przystanków tramwajem od centrum. To kolejne miejsce na turystycznej mapie Poznania gdzie dobrze zjesz i posłuchasz dobrej muzyki.

Warto również wybrać się do Palmiarni.

Fontanna też jest niezwykła.


Podsumowując może nasze mieszkanie było znacznie oddalone od centrum (nie powiem, czyja to zasługa sic!), ale udało nam się znaleźć w Poznaniu kilka ciekawych perełek.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz.